Jmenuji se Lucie Mikšíková a tyto stránky jsou věnované mojí práci – terapiím pro koně a tréninkům a teoretickým a praktickým kurzům ježdění sedem.

Život mi v pravou chvíli do cesty postavil to, o čem už jsem dlouho snila. A tak jsem si v roce 2014 udělala první kurz – Dornovu metodu pro zvířata, který mi otevřel dveře k terapiím pro koně. Stala jsem se také doporučeným terapeutem Dornovy metody pro koně a jejím odborným konzultantem.

V roce 2022 jsem úspěšně složila zkoušku profesní kvalifikace a získala certifikát jako „Pracovnice pro rekondici a rehabilitaci velkých zvířat (41-138-M)“.
V roce 2018 jsem si udělala kurz Centered Riding a jsem certifikovaným lektorem Centered Riding level I., od roku 2019 jsem Instruktorem jezdectví pod MŠMT.

Snažím se vzdělávat stále dál, je to nekonečná, ale velmi zajímavá cesta. Zajímám se o mnoho odvětví jezdectví, ale především o to, jak vzdělat a připravit svého koně tak, aby zvládl cokoliv si na něj vymyslím.

Se svými koňmi se snažím pracovat tak, aby mi byli všestrannými parťáky, kteří vydrží zdraví co nejdéle. Snažím se pracovat co nejlépe drezurně, protože to je základ všeho. Jezdíme především bez udidla – na bosalu, ale pracujeme i na stihle, nebo plné uzdě. Můj sen je výborně přiježděný „hackamore horse“ – snažíme se jít ve stopách vaquero ježdění. Ale nebráním se ani skákání, jezdíme na vyjížďky, pracujeme s telaty, máme za sebou i vytrvalost, tréninky akademické práce, working equitation, pravidelně vyjedeme na nějaké soustředění či kurzy, jezdíme k Vaškovi Bořánkovi a dalším lektorům, zkusili jsme si i crossové překážky… Zkrátka nic nám není úplně cizí 🙂 Svého mladého koně teď doobsedám.